BOTOKS najlepszy sposób na Przewlekłą Migrenę

W25_pacjent_01

Jak przygotować się do zabiegu?

Podczas pierwszego spotkania w Klinice WODNA25 przeprowadzamy wywiad i badanie fizykalne, aby ustalić częstość, rodzaj, lokalizację bólu głowy oraz czynniki wywołujące Twoją subiektywną dolegliwość. To wystarczy, byś był gotowy do zabiegu. Nie ma potrzeby przeprowadzania specjalistycznych badań diagnostycznych.
Potrzebna jest natomiast Twoja pisemna zgoda na zabieg. Jest to dla Ciebie zabezpieczeniem i dowodem, że zabieg odbył się z zgodnie z Twoją wiedzą na temat miejsc podania preparatu oraz użytej ilości.
Będziemy również wdzięczni za Twoją umiejętność słuchania i gotowość do współpracy we wszystkim, co chcemy Ci przekazać.

Zapraszam do lektury,
dr n. med. Marcin Repetowski

Czy wiesz czym naprawdę jest Botoks?

Botoks jest bohaterem w świecie medycznym, który swój sukces zawdzięcza toksycznym właściwościom. Na szczęście dla ludzkości jego niechlubna działalność została ujarzmiona i świadomie wykorzystana między innymi w profilaktyce leczenia przewlekłej migreny. Tajemnicą sukcesu botoksu okazała się precyzja dawkowania i sposób aplikowania. Najprościej jest mi wytłumaczyć działanie botoksu poprzez porównanie. Tak jak bezpiecznik przerywa dopływ prądu i zabezpiecza urządzenie elektryczne przed uszkodzeniem, tak botoks przerywa dopływ bólu i zabezpiecza Ciebie i Twoją głowę przed szkodami wywołanymi przez Madame Migrenę. Twój system nerwowy nie otrzymuje już informacji o bólu, ponieważ bólowa sygnalizacja zostaje wyłączona.

Właśnie dlatego w Klinice WODNA25 stosujemy Botoks do walki z Madame Migreną. Zasada blokowania migreny botoksem jest prosta i bezpieczna, a od teraz dostępna również dla Ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o botoksie oraz dlaczego nazwaliśmy go Uzdrawiającą Toksyną, to zajrzyj do naszego Centrum Wiedzy.

W25_botox_01

Dowiedz się jak działa Botoks!

Jak wygląda zabieg?

Zabieg Botoksem jest nieinwazyjny, prosty w wykonaniu i bezpieczny. Polega on na wstrzykiwaniu bardzo niewielkiej dawki Botoksu w różne punkty na głowie, szyi i karku. W sumie około 32 wstrzyknięć. Stosujemy do tego jednorazową strzykawkę z bardzo cienką igłą. Nakłucia mogą wywołać jedynie uczucie dyskomfortu, które minimalizujemy poprzez zastosowanie kremu znieczulającego (EMLA) na 40 minut przed zabiegiem. Nie obawiaj się bólu. Zabieg jest właściwie bezbolesny!
Po 20 minutach jest już po wszystkim. Ślady po wkłuciach są tak niewidoczne, że po zabiegu możesz wrócić do codziennej aktywności.

W25_botox_02
W25_portret_MR-2

Jakie są zalecenia pozabiegowe?

• w ciągu 0,5 do 1 godz. ćwiczyć mięśnie mimiczne w miejscach wkłucia,
• unikać masażu w miejscach wstrzyknięć,
• w ciągu 4 godz. po zabiegu nie pochylać głowy do dołu (np. przy zawiązywaniu butów czy też podczas snu),
• w ciągu 4 godz. od wykonania zabiegu nie spożywać alkoholu.

Zobacz, jak wygląda Zbieg Botoksem

Czy są jakieś przeciwskazania do wykonania zabiegu?

• stosowanie leków powodujących relaksacje mięśni,
• infekcje skóry,
• zaburzenia krzepnięcia,
• nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
• zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
• ciąża, okres laktacji,
• stosowanie poniżej wymienionych leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina (Cuprenil), cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina.

Jakie mogą wystąpić powikłania?

Po zabiegu mogą wystapić pewne działania niepożądane, ale mają one charakter przemijający. Z reguły ustępują po kilku dniach. Jedynie efekt nadmiernego zwiotczenia mięśni może utrzymywać się 2-6 tygodni. Inne spotykane objawy to:
• niewielki ból w momencie iniekcji,
• małe krwiaki, mogące powstać w miejscu iniekcji,
• przejściowy obrzęk w miejscu podania preparatu,
• ból głowy, ustępujący po zastosowaniu preparatu przeciwbólowego.

Kto może wykonać zabieg?

Tylko lekarz, który posiada odpowiednie certyfikaty potwierdzające fachową wiedzę może wykonać zabieg naruszający ciagłość skóry właściwej. W przypadku zabiegu Botoksem jest to certyfikat, który wystawia Allergan. Przestrzegam przed pochopnym wyborem i decyzją w tej sprawie. Gabinety kosmetyczne nie mogą Tobie zapewnić prawidłowo wykonanego zabiegu. Nie posiadają właściwych uprawnień do używania produktów, które są lekami lub zawierają substancje farmakologicznie czynne mogące mieć wpływ na zdrowie. Dlatego zapraszam Cię do Kliniki WODNA25. Tutaj spotkasz się z profesjonalizmem, doświadczeniem i odpowiedzialnością.

Jak wygląda pokój zabiegowy?

Tutaj odbywają się zabiegi. Zapraszam do Kliniki WODNA25 na konsultację i sprawdzenie wyglądu gabinetu, w którym przeprowadzam zabiegi, wyposażenia oraz ogólnego standardu.

W25_sala_operacyjna_1
W25_recepcja_1

Czy można skontaktować się z lekarzem po zabiegu?

Tak. Jesteś naszym pacjentem i Twoje dobro, komfort i zadowolenie jest dla mnie najważniejsze.
Po wizycie dostajesz komplet danych kontaktowych oraz dziennik do śledzenia zmian w odczuwaniu bólu.

Jaka jest cena zabiegu?

Warto być naszym pacjentem. Ponieważ najczęściej 3 do 5 zabiegów jest potrzebnych do „zapomnienia o migrenie”, to każdy kolejny zabieg, który wykonujesz w naszej Klinice jest tańszy. Na pierwszej wizycie ustalamy harmonogram zabiegów, które wykonujemy średnio co 3-4 miesiące. Opłaca się być systematycznym!


1. Zabieg

2000

2. Zabieg

1800

3. Zabieg i następne

1600

Umów się na Konsultację